Fue Saç Ekimi

Saç ekiminde iyi bir sonuç için, ekilen greft sayısının yüksek olması tek başına yeterli olmaz. Doğal bir görünüm de en az greft sayısının yüksek olması kadar etkilidir. Saç ekiminde doğal bir görünüme kavuşmak için ekilen greftlerin ekim açısı ve yönü çok iyi planlanmalıdır. Özellikle tepe, ön saç çizgisi ve şakak ekimlerinde kanallara yön vermekte çok yanlışlar yapılmaktadır ve yine özellikle tepe bölgesi kişiye göre değişir ve bu bölgede kendi içinde farklı yönleri olan saçlar vardır. Bu nedenle tepe bölgesinin kanalları kişinin orijinal saç yönüne göre, dairesel bir şekilde ve yatay açılmalıdır.

Asla unutulmamalıdır; Dünyada hiç kimse 18 yaşındaki bir insanın saçının sıklığı kadar saç ekmez. Bunun en önemli nedeni ekibin becerisi değil bu kadar saç elde etmek pek mümkün değildir. Yani alınacak greft sınırsız değildir. Ancak iyi bir saç ekimi için 1 santimetre kare alana 40 greft (ortalama 80 greft) ekim doğal bir görünüm için yeterli olacaktır. 

Saç ekimi sonra süreç nasıl işler ?
Ekilen saçların bir kısmı ya da tamamı 1-2 ay içerisinde şok dökülme yaşar. Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kimilerinde hiç dökülme olmazken başkalarında tamamı bile dökülebilir. Genelde tamamının döküleceği beklenir ve bu normal bir süreçtir. Dökülen saçlar uyuma fazından sonra, yani ekimden ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlar. Ve 8 ile 10 ay içerisinde forma girmiş olur. Tepe bölgesi biraz daha geç forma girdiğinden bu bölge için 10-12 ay zamana ihtiyaç vardır.